Naspäť na zoznam blogov
thumbnail

Viete, čo je úlohou ženy? Predsa to, čo každého človeka

SOULY 16.3.2022 11:13

Myslíte si, že mať deti je jednou z hlavných, ak nie aj najhlavnejších, úloh ženy? Často sa stretávame s názorom, že ženu robí ženou práve materstvo a zároveň to mať partnera, o ktorého sa môže starať, spolu s celou rodinou. Umením ženy ale nie je len starať sa o rodinu. Každá žena je plnohodnotná ľudská bytosť, ktorá by si mala napĺňať aj svoje potreby a nielen sa o niekoho starať.

 

Hodnotu nás ľudí netreba hľadať vonku

V prvom rade je vhodné si uvedomiť, že naozajstná hodnota nás, ľudí, sa naozaj skrýva v našom vnútri a nie v ničom, čo k nám prichádza zvonku. Každý má slobodnú vôľu a za životom ženy netreba hľadať iba nutnosť nájsť si manžela, porodiť deti a vychovať ich tak, aby sa za nich nemuseli hanbiť. Poslanie každej ženy môže byť diametrálne odlišné než len toto.

Aj keď sa žena teší z materstva a vychová krásne a dobré deti, toto obdobie sa raz skončí a deti vyletia z hniezda. Čo potom? Práve preto je potrebné, aby každý človek odhalil svoje vnútro a svoje poslanie, ktoré ho naplní dobrým pocitom. Ak svoje poslanie žena naviaže práve na šťastie detí, bude šťastná iba vtedy, ak budú šťastné aj deti. A bude to platiť aj opačne. Napokon skončia všetci v bludnom kruhu čakania na to, ako sa kto cíti a popritom nebude nikto nasledovať to, čo si skutočne prajú.

 

Poslanie na čas určitý

Ak máte dieťa, sledujte jeho vývoj, výchovu a to, čo sa z neho stáva. Nezasväťte svoj život len tomu, aby boli vaše deti šťastné. Naučte sa pozerať aj na seba a po tom, ako ich vychováte, pozrite sa znovu na svoj život. Nájdite svoje poslanie a to, čo vás skutočne napĺňa okrem napĺňania potrieb iných ľudí.

Nestaňte sa otrokom seba samého a neobmedzujte sa na to, aby ste zo seba a zo svojich detí spravili tie najlepšie bytosti na svete. Nestojí to za to, dokonalosť totiž neexistuje, naozaj. Ako žena máte 100 % právo venovať sa tomu, čo vás baví, nemusíte iba nasledovať muža. Nehľadajme slepo to, čo rozdeľuje mužov, ženy a deti. Každý má právo nájsť svoje poslanie.

Zoznámte sa s niekým, koho budete mať naozaj a slobodne radi. Koho budete ľúbiť. Pripravili sme pre vás novú platformu Souly, ktorá vám nájde človeka vhodného k vám.