Naspäť na zoznam blogov
thumbnail

Zdravý a slobodný vzťah nie je žiadna veda. Ako na to?

SOULY 16.3.2022 11:05

Sloboda vo vzťahu je fundamentálny prvok každej fungujúcej dvojice. Možno vás prekvapíme, ale mať slobodu neznamená robiť si to, čo chcem, s kým to chcem a kedy chcem. Ide o akýsi pocit, o ktorom vieme aj bez toho, aby nám o ňom musel niekto neustále hovoriť a pripomínať nám to. Ak stavíte na slobodu, váš vzťah sa bude môcť rozvinúť na úplne inú úroveň.

 

Dosiahnuť slobodu nie je jednoduché

Paradoxne, ide skôr o slobodu vo vašej mysli. Väčšina z nás má totiž v sebe majetníckosť a silné nastavenie túžby vlastniť a žiarliť. Lenže niekoho milovať neznamená, že ho silou-mocou potrebujeme vlastniť alebo naňho žiarliť. A dôkazom lásky dokonca nie je ani to, ak chceme za partnera aj dýchať a trápiť sa vtedy, keď sa trápi aj on.

 

Láska nebolí. Ak áno, nie je to láska

Pocit, ktorý predstavuje láska, je krásny, jemný a príjemný zároveň. Nie je to bolesť. Ani nemôže byť, ak áno, tak to potom nie je láska. Ide o pocit tej najvyššej možnej vibrácie, niečoho, čo sa dá nazvať aj tým najkrajším, čo ste kedy zažili. Ak vás niečo v domnelej láske bolí, potom sú to rôzne vzorce, ktoré ste si s ňou vo svojom vnútri pospájali. Druhou možnosťou je, že ide o vaše očakávania, predstavy, domnienky a podobne. Zhrnúť to vieme aj jedným slovkom: ide o neslobodu.

Ak nechcete prežívať bolesť, ale iba čistú lásku, musíte nájsť slobodu. Sloboda je zobudiť sa ráno vedľa človeka, ktorého milujete, a vedieť, že je radosť a šťastie, že ste s ním a on s vami. Zároveň je to aj vedomie toho, že zajtra to tak byť nemusí. Stať sa môže čokoľvek. Vy môžete niekoho stretnúť a zaľúbiť sa doňho, rovnako sa to môže prihodiť aj vášmu partnerovi.

 

Sloboda je absolútny základ človeka

S narodením získavame slobodu. Akonáhle nás však začne niekto vychovávať, postupne ju strácame. V rôznych romantických komédiách vidíme neuveriteľné príbehy lásky z celého sveta. Mnohokrát by ale láska práve tak, ako nám ju ukazujú vo filmoch, vyzerať nemala. Sme presvedčení o tom, že práve takto máme žiť. Inak nás to totiž nikto neučí. Ako odhaliť vzorce, ktoré nám bránia pohnúť sa ďalej?

Nezabúdajte, že vždy je tu možnosť nájsť novú cestu a byť slobodný. Strachy ako napr. ten najčastejší, báť sa zostať sám, sú doslova paralyzujúce a ničiace. Samozrejme, kto sa chce po celý život trápiť a byť zavretý v zlatej klietke, je to jeho voľba a treba to tak nechať. Každý musí sám vedieť, čo od života chce a potrebuje. Nájsť novú cestu ale nie je také náročné, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Čím sa viac budete snažiť držať svojho partnera, tým viac vám bude unikať a rovnako to platí aj opačným smerom. Je to jednoducho začarovaný kruh, ktorým vytvárame bolesť nielen sebe, ale aj svojmu partnerovi. Musíme si začať vážiť svoju slobodu a tým sa nám otvorí možnosť vážiť si slobodu svojho partnera. A opäť, aj v tomto prípade to platí aj opačne.

Osloboďte sa. Žite život s človekom, ktorý za to stojí, a dajte sebe aj jemu možnosť otvoriť sa. Svojho partnera si môžete nájsť aj vďaka platforme Souly, ktorá vám nájde kompatibilnú bytosť do života. Vyskúšajte to ešte dnes.